«Доступні ліки» у Хмельницькому: як реалізовується програма в місті

419
0

У квітні 2017 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило програму «Доступні ліки». Наразі до списку безкоштовних входить майже 240 препаратів. Усі ці медикаменти можуть отримати люди, які страждають на серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму. В Управлінні охорони здоров’я кажуть, в майбутньому планують цей список ще на три позиції: лікування захворювань шлункового-кишкового тракту, депресивних станів та анемії при вагітності.

На реалізацію програми у Хмельницькому минулоріч заклали 4, 5 мільйони гривень. А на перше півріччя 2018-го – вже 2,5. Безкоштовні медикаменти можна отримати в аптеках, які мають відповідну наліпку на дверях чи на самому віконечку обслуговування. До слова, за другу половину січня сімейні лікарі виписали рецептів у рамках акції майже на 260 тисяч гривень. Та, як виявилося, далеко не всі громадяни знають про «Доступні ліки».

Якщо ви хворієте на вище згадані захворювання  – звертайтеся до свого сімейного лікаря і сміливо просіть рецепт на безкоштовні препарати. А ось де саме його можна отримати – краще також поцікавитися в терапевта, адже, як бачимо, в місті не всі надають таку послугу. Міністерство охорони здоров’я обіцяє, що в майбутньому за програмою будуть працювати всі без виключення аптеки. А поки що – це все, що маємо.