Доторкнутись до прекрасного: Художній музей презентував виставку українського Ван Гога

632
0

«Лабіринт значень» у Хмельницькому. Олександр Дубовик – митець-шестидесятник. Його роботи представлені у Національному художньому музеї України, а ще далеко за межами батьківщини – в Санкт-Петербурзі, Чигаго, Нью-Джерсі. Чоловік займався розписом каплиці у місті Берр-Лез-Альп, поблизу Ніцци. Також нагороджений Орденом Святого Юрія Переможця, визнаний кращим художником України в арт-рейтингу Асоціації арт-галереї України в 2000 році та має приз галереї «Лавра». І це далеко не увесь перелік творчих здобутків, адже Олександр Михайлович – видатна постать, він творить нове, сучасне мистецтво.

В обласному художньому музеї презентували виставку Олександр Михайлович із 38 його робіт. «Вік» картин різний – від початку 1970х років і до зовсім свіжих. У його роботах поєднані інтерпретації супрематизму, пізнього кубізму, геометричних абстракцій, вітчизняний іконопис. Також автор вигадав власний символ – букет, що зображений на кожній його роботі. Директор музею розповідає: особисто із митцем познайомилися лише влітку, проте його творчістю захоплюється давно. Тому як тільки випала змога – одразу запросила живописця до Хмельницького.

На відкритті виставки помічаємо і українського мистецтвознавця – Тетяну Валеріївну. Жінка ретельно вивчала роботи Олександра, й упевнено каже: творчість чоловіка – яскраве свідчення українського мистецтва в сучасному розумінні,  що виводить його на світовий рівень.

У Художньому музеї – чимало гостей: усі прийшли насолодитися роботами Олександра Михайловича. Його творчість не залишила байдужим нікого.

Та ця виставка не була б можливою без підтримки влади та благодійників. Головний спонсор –  благодійна організація «Фонд родини Кольгофер».

Кожен, хто бажає поринути у мистецтво Олександра Дубовика, має змогу протягом двох місяців побачити його роботи в обласному художньому музеї. Виставка триватиме до кінця січня. Вартість квитка – 20 гривень.