До Меджибізького інтернату кличуть реабілітологів

429
0

Майже про всіх із них забули батьки, але, на щастя, не забуває влада. В  Межибізькому інтернаті для дітей-інвалідів постійно проживає 66 вихованців. І лише 10 із них навідують рідні. Діток з особливими потребами тут ділять навіть не за групами, а за профілями, тобто за важкістю захворювання.

Коли ми їхали сюди – очікували гіршого. У закладі дійсно хороші умови, сюди потрапляють і діти з Хмельницького. Обласна влада підтримує інтернат коштами, і цього разу, у депутатський день, завітали з подарунком.

Директор закладу на запитання, чого не вистачає інтернату,  відповів: потрібні лише кадри. Адже на 66 діток тут лише один реабілітолог.

Єдиний реабілітолог у закладі розповіла, що зі стількома вихованцями одній впоратися таки не легко, до того ж морально також буває важко. Але допомагає те, що під рукою є майже все необхідне.

Слова «інтернат» і «дім» зовсім не тотожні, але тут намагаються створити домашні умови проживання для дітей, адже перебувають вони тут аж до 35 років.

Ці діти мають не лише особливі потреби, а й особливі можливості. Вони показують свої малюнки, усміхаються і обіймають тих, хто приходить до них у гості. Найбільшою проблемою для інтернату наразі є відсутність реабілітологів, адже їхати працювати у село з обласного центру ніхто не хоче. Влада пообіцяла придумати рішення. Сподіваємося, його таки знайдуть, щоб покращити нелегке життя цих діток.