Древня професія – проституція – у Хмельницькому: подолати чи легалізувати?

1400
0

Днями ми вам розповідали про демонтаж сумнозвісної «Марисі». Репутацію заклад здобував поступово, а згодом вона таки закріпилася за ним остаточно. І навіть після зимової пожежі це місце нагадує про свої «діяння». 3 роки тому «на гарячому» впіймали 3-х сутенерів-барменів та з десяток повій, які мешкали у підвалі кафе. Останні отримали адміністративну відповідальність, вирок «звідників» пом’якшили за сприяння слідству.

Такий собі недобордель мали б знести, адже незалежно від офіційного й неофіційного виду діяльності, земля, на якій стоїть споруда, власнику не належить.

Власник встиг подати позов до суду, а уже в ухвалі зазначено про заборону комунальним структурам і органам місцевого самоврядування вчиняти будь-які дії на час судових перепитій.

Проте, не «Марисею» єдиною. Якщо пригадати новини буквально останніх 2-х місяців – на сутенерстві затримали таксиста. Той пропонував «полуничку» клієнтам за 800-100 грн./годину. Також, нещодавно викрили і масажний салон «із продовженням», який «тримали» вінницькі правоохоронці.

Багато послуг пропонують і у Інтернеті. Заходимо на перший-ліпший сайт і вуа-ля – більше 7 сторінок послуг повій у Хмельницькому. Тут тобі і вік, і вага, і зріст, і навіть об’єм грудей. Ціни варіюються від 400 грн. за годину до 3000 грн. за ніч.

Аби зв’язатися із панянками, довелося таки «повисіти» на телефоні. Багато з номерів недоступні. Але кілька таки відповіли.

Відповідальність за проституцію в Україні не надто лякає потенційних правопорушників та поціновувачів дорослих розваг. Так, клієнти жодних покарань не несуть. Повії максимум сплатять штраф – до 15 неоподаткованих мінімумів, тобто близько 300 грн. За «організацію борделю» уже кримінал – до 5 років, але, як і у випадку з «Марисею»,  все може обійтися значно м’якше. Погодьтеся, батіг не надто болючий.

До слова, в Україні уже була спроба вивести куртизанок «із тіні». У 2015 народний депутат України Андрій Немеровський зареєстрував відповідний законопроект у Верховній раді. Повії розглядалися як фізичні особи-підприємці, що надають послуги інтимного характеру на платній основі. Щоправда, за деякий час обранець відкликав ініціативу. Та поки є попит, є й пропозиція – закон ринкової економіки в дії.