Друга за потужністю в Україні: у Кам’янець-Подільському районі запрацювала сонячна електростанція

559
0

«Зелений тариф» в дії. Державний механізм, що стимулює встановлювати сонячні електростанції, є сприятливим для інвесторів і гарантує зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище. Хмельниччина вирвалася у беззаперечні лідери в цій сфері – а все тому, що днями у Кам’янець-Подільському районі ввели в експлуатацію величезну СЕС вартістю 55 мільйонів доларів.

За потужністю  вона друга в Україні. Інвесторами такого колосального проекту виступили українська група ICU та американський фонд VR Capital Group

Новітня надпотужна сонячна електростанція “Кам’янець-Подільська” розташована на території села Панівці і входить в об’єднані електроенергетичні системи України. Пікова потужність складає 63,8 МВт, це дозволить забезпечити електроенергією третину з 13 тисяч домогосподарств у Кам’янець-Подільському та забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тис. тонн щорічно. Така подія – велике свято не лише для району чи області, а й взагалі всієї України. Адже втілення в життя цього проекту є беззаперечним підтвердженням інвестиційної привабливості нашої держави.

СЕС «Кам’янець-Подільська» в першу чергу – запорука енергетичної безпеки країни, надходження в бюджети усіх рівнів, збереження екології, розвиток, так званої «чистої» відновлювальної  енергетики і головне – виведення нашої економіки на новий рівень. Стратегічним підґрунттям цього процесу займаються у профільному міністерстві.

Площа електростанції становить 110 гектарів. Це поля фільтрації Кам’янець-Подільського цукрового заводу, які не придатні для сільського господарства. Щорічно в бюджет села Панівці «Подільськенерго» буде сплачувати більше 2 з половиною мільйонів  гривень в якості орендних платежів, що зробить компанію головним платником податків для місцевої громади. За час будівництва, а це 6 місяців, роботою було забезпечено близько 300 працівників.

На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника.  Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія, що спеціалізується на проектуванні та будівництві об’єктів відновлюваної енергетики та розподільчих мереж – KNESS. Більше 50% комплектуючих станції виготовлено на українських підприємствах. І це вагомий показник того, що Україна технологічно в змозі повністю забезпечити роботу подібних СЕС.

“Кам’янець-Подільська” СЕС – це перший з трьох спільних для ІCU та VR Capital Group проектів у галузі альтернативної енергетики. Більш детальніше про нього, іноземні інвестиції, зелений тариф та здобутки у цій галузі економіки побачите вже дуже скоро у програмі Флагман якості на 33 телеканалі.