Екзит-пол: Володимир Зеленський побив історичний рекорд серед усіх президентів за часи Незалежності

459
0

Країна затамувала подих. І не потрібно бути ворожбитом – результат насправді був очікуваний та навіть очевидний. За результатами екзит-полів, у другому турі президентських виборів впевнену перемогу здобуває Володимир Зеленський. Ці результати о 20:01 оголосили у штабах обох кандидатів.

Володимир Зеленський з’явився на сцені свого штабу ще до 20:00 під музику з серіалу «Слуга народу» і разом з усіма присутніми чекав на результат досліджень. Вже після Зеленський виступив із промовою, у якій подякував своїй дружині, батькам, команді, експертам та прибиральницям, які працюють у його штабі. Українцям 6 президент пообіцяв, що буде «робити все, щоб припинити вогонь на Донбасі, робити законопроекти, боротися з корупцією».

О третій годині дня у штабі президента вже всі прекрасно знали попередні дані екзит-полу, який засвідчив абсолютну перемогу Зеленського. Але там все ж таки сподівались, що Зеленський набере менше психологічної позначки у 70%, а чинний президент візьме понад 30%. Не сталося.

За хвилин десять у себе в штабі з’явився чинний президент. Він вийшов на сцену під овації залу. Зацитував Вінстона Черчилля. «Ніколи не здавайся. Ніколи. Ніколи. Ніколи…» За його словами, вибори пройшли чесно, він визнає вибір народу і готовий допомогти Зеленському увійти в курс справ. Петро Порошенко підкреслив, що його політична команда планує захищати безвіз, електронне декларування, розвиток української мови та стабільність фінансово-банківської системи країни.

Ні для штабістів Порошенка, ні для пари сотень журналістів проміжні результати екзит-полів не були секретом: кампанія чинного президента була програна, причому з тріском. Петро Порошенко не перетинав навіть психологічно важливої позначки в 30% голосів виборців. У команді Порошенка вже дивляться у майбутнє і готуються до парламентських виборів – чи то дочасних, якщо Зеленський розпустить парламент, чи до чергових, які мають відбутись 27 жовтня.

Якщо офіційні дані виборів президента України співпадуть з даними екзит-полів, то Володимир Зеленський поб’є історичний рекорд серед усіх президентів за часи Незалежності.

У 1991 році Кравчук переміг у першому турі із 61% підтримки. Але вже за три роки поступився Кучмі, який набрав 52. У 99 році Кучма на другий термін переобирався, маючи 56 відсотків голосів. Взимку 2005-го українці проголосували за Ющенка – довіривши йому майже 52% своїх голосів. Щоправда, за п’ять років «руки, які нічого не крали» рекордно провалили свій рейтинг – скотившись до 5%. Натомість, Віктор Янукович 2010 року набрав 49 відсотків. У 2014 Петро Порошенко у першому турі переміг із результатом 54%.