«Екобус» здає відходи фірмі без ліцензії: як так вийшло?

508
0

Медикаменти, у яких сплив термін придатності, люмінесцентні лампи, термометри, відпрацьовані фільтри, електричне обладнання, батарейки та акумулятори, а також тара від миючих засобів. Усі ці речовини ні в якому разі не можна викидати до загального смітника. Вони забруднюють навколишнє середовище і розкладаються століттями.

У будні він собі спочиває на КП «Спецкомунтранс», а у п’ятницю та вихідні точково чекає відходів у мікрорайонах нашого міста. Графік можна легко відшукати в інтернеті. Тоді на реалізацію такого проекту витратили близько 700 тис. грн.

Його урочисто представили громаді у центрі міста 15 червня 2018-го. Тоді журналісти наввипередки здавали батарейки та показували – жити будемо чистіше.

От тільки екологічний «млинець» виявився глевким. За місяць опісля презентації, 13 липня, Міністерство екології скасувало ліцензію «Укрекопромпроект», куди Хмельницький і переправляв відходи. У «Спецкомунтранс» кажуть: про колізію довідалися одразу, але фірма скористалася можливістю і оскаржила це у суді, який згодом і виграла.

Як зазначила юрист – одразу після вихідних «Екобус» звозить відходи на спеціальне приміщення, а фірма раз чи два на місяць перевозить їх далі на утилізацію до Одеси. Шукаємо склади у мікрорайоні Гречан. Адресу знаходимо, але от діяльність тут «заморожена».

Дивина та й годі! Зв’язуємося напряму із Науково-виробничим підприємством. За столичним телефоном відповідає пані Людмила. Будь-яку співпрацю із містом Хмельницьким категорично заперечує.

Врешті, хто таки недоговорює всієї правди – можемо лише здогадуватися. Лише зазначимо: варіантів для «Екобуса» насправді не так і багато.

Врешті, крапки над «і» розставляє заступник міського голови Володимир Гончарук. Каже, прогалина вже на півшляху до вирішення.