Забруднене повітря, гори сміття та інші екологічні лиха: як борються з цим у Хмельницькому

716
0

Берегти природу – не голослівний заклик, а реальна місія для населення планети. Лихо, яке нависло над нами, загрожує всьому живому. Чим ми дихаємо? Повітрям, але якої ж воно якості? За останні роки викиди СО 2 в атмосферу б’ють всі анти-рекорди. Це доводять, до прикладу, зміни клімату.

Проблема глобальна, але стосується кожного. І саме від нас з вами, від нашого способу життя, і залежить, яким буде довкілля через кілька років. Найбільший вплив на навколишнє середовище має сфера енергетики і надмірне її споживання. Всеукраїнський проект, який реалізовувати взялись і в Хмельницькому, «План дій сталого енергетичного розвитку» , передбачає до 2025 року скоротити викиди на 20%.

До реалізації заходів щодо збереження екології долучилось 6 міст. Оцінювали кожне за окремими критеріями – це і розвиток відновлювальних джерел енергії, адаптація міських структур стосовно цього і наявність заходів для заохочення громади до збереження природи і її ресурсів. Відтак, наше місто отримало 20 балів із 25 можливих, і цей результат є показовим.

За вимогами Європейської комісії, Хмельницький раз на два роки робить моніторинговий звіт по результатах виконання умов документу у сфері енергетичної політики. Існує також низка проектів, які вже з року на рік покажуть результати, але це лише початок.

Екологічне виховання населення. Чому ж так важливо берегти енергію та як це робити?Потрібно розпочинати з маленьких вчинків. Ніхто не каже нам не вмкати світло, мерзнути взимку чи не готувати їжу. Ні, лише по можливості використовувати енергозберігаючі методи, до прикладу – утеплення будинків чи ті ж лампочки-«економки», які і слугуватимуть довше, і сприятимуть меншому споживанню електрики. Коли маленькі кроки робитимуть всі, проблема почне відступати.

Озеленення території – порівняно найдешевший спосіб очищення повітря. За державними нормами, на одного жителя повинно припадати 12 м2 зелених насаджень, хоча ООН запевняє – число  має бути більшим – 50 кв метрів.  Проте, на жаль, за цими правилами в Україні не слідкує ніхто. Зелені зони йдуть під сокиру, а на їх місці зростають багатоповерхівки та прокладаються автошляхи. Та саме дерева є надважливим фактором збереження навколишнього середовища здоровим.

Якщо вам не байдуже, чим ми будемо дихати через кілька років та яке навколо нас буде середовище – дотримуйтесь хоча б елементарних правил його збереження. Прибирайте галявину після відпочинку, сортуйте сміття, ініціюйте, або не проходьте повз енергозберігаючих заходів. Бережіть природу, і вона вам віддячить.