Економити теж потрібно правильно: чому хмельничани мерзли, але все одно «не милі» комунальникам?

586
0

Надія Михайлівна у себе не мерзне. Свого часу встановила пластикові вікна та нові батареї. Розповідає: бічні стіни її будинку повністю утеплені, то чому б не зекономити на постачанні тепла?

На загальних зборах будинку із 72 квартир 63 проголосували «за». Тож коли на вулиці плюсова температура, Петро бере ключі та спускається до підвалу. Спеціальним вентилем зменшує градус обігріву у будинку, а як холоднішає – додає.

Проте, у МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» сказали такій економії категоричне «ні». Мовляв, втручатися в роботу лічильників заборонено. Хотіли «зрізати» і вентиль, і лічильник. До слова, у цьому будинку прилад обліку – німецький, придбаний 10 років тому за кошти мешканців. Тож у ранок понеділка під під’їздом люди зібралися, аби відстояти свою економію.

Розповідають, у 2017 році була схожа ситуація. Тепер знову будуть боротися за свій комфорт та відстоювати зекономлені гривні.

Окрім того, у начальника теплової інспекції із собою не було жодного документу, акту чи постанови, який підтверджував би наявність перевірки, необхідність зміни чи дозвіл на проведення робіт.

Врешті, у «Теплокомуненерго» нам роз’яснюють, в чому проблема. Виявляється, регулювати постачання тепла у такий спосіб не можна. Це слід робити лише раз на рік, за присутності комунальників. А якщо робити так, як чинять зараз, то виходить крадіжка.  

Забрати засов перед лічильником хочуть, аби не створювати потенційних аварійних ситуацій. І, обіцяють, це займе у них не більш як годину часу.

Представники компанії підтверджують: і справді, документів не було і немає. Нині із потугами та під тиском громадської думки пообіцяли усе зафіксувати документально і уже опісля будуть чинити відповідно. Проте, і досі схема залишається сумнівною – навіщо ж тоді люди витрачались на можливість зекономити?