Експорт до країн ЄС зріс, а за помилки відкрито 20 проваджень: основні акценти колегії ОДА

280
0

Не здаватися з року в рік. Таку позицію мав звіт економічного розвитку області за 2018-й на колегії ОДА. Обсяг реалізованої промислової продукції зріс на 10 млрд. і тепер становить майже 43. А от у сільському господарстві посівні площі теж зросли на 15 тис. га. і, лише у цій галузі створено понад 300 нових робочих місць. Багато з перерахованого стало можливим завдяки інвестиціям. Лише у тваринництві було створено 5 проектів за участі іноземних спонсорів.

Найбільше іноземні партнери інвестують у Кам’янець-Подільський, Городоцький, Красилівський райони. Пасуть задніх Білогірський – туди не вклали жодних інвестицій.. Лідерами інвестування залишаються країни Європейського Союзу – майже 90%.

Проте, були й ті, кого по голові не погладили. Зокрема, про перевірки у різного рівня бюджетах та підсумок роботи державних установ області звітував заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби. Каже, за 2018 рік вдалося виявити порушень на більш ніж 30 млн. грн.

Також, до поширених помилок відносять неправильне нарахування заробітної плати, невідповідність тендерної документації, не проведення процедури відкритих торгів. Сергій Пенюшкевич, у свою чергу, зазначає: на місцях часто виникають проблемні питання із використання землі та її вартості, а також укладення ефективних угод.

Врешті, порушники, на жаль, темпів не збавляють і таки сподіваються «проскочити». Правоохоронці вивчають, де і справді необережність, а де умисні мотиви. Нині уже відкрито 20 проваджень, що лише на 3 більше в порівнянні із минулим роком.