Фраза «передайте за проїзд» незабаром зникне із громадського транспорту міста

1042
0

Транспортна реформа триває. За півроку після введення нових маршрутів, збільшення кількості великогабаритного транспорту та застосування GPS-навігації, продовжують втілювати нововведення. З цими змінами прийшли й розмови про підвищення вартості проїзду: перевізники запевняють, що нинішніх заробітків не вистачає на не те щоб заробити, а й  просто на обслуговування автомобілів. У громадському транспорті навіть розвісили оголошення, яке попереджає: через низьку вартість квитка будуть збої у графіках руху. Громада ж у свою чергу в соцмережах виступила «проти».

Бути чи не бути підвищенню проїзду? Гостре питання, яке турбує і хмельничан,  і перевізників. Відтак, влада покликала на обговорення усі сторони, аби внести ясність. Тож вирішили: вартість послуги громадського транспорту таки зросте, однак разом з тим впровадять електронний квиток.

Безготівкова оплата проїзду – уже звична практика у Європейських країнах, частково запровадили такий спосіб розрахунку у кількох обласних центрах нашої держави. А зараз систему пропонують і хмельничанам.

Це дозволить побачити, скільки осіб скористались послугою, в тому числі і пільговиків. Тож і з міського бюджету саме на пільгову категорію населення виділятимуться кошти уже по факту.

Нагадаємо, в Хмельницькому безготівкову оплату поїзду уже частково використовують. Так, наприкінці весни минулого року 85 валідаторів закупили кондукторам КП « Електротранс», розклеїли також і QR-коди для розрахунку банківською карткою.

Кошти із скарбниці міста на валідатори не виділятимуть – цю місію покладуть на інвестора. Запевняють, що влада міста вже неодноразово отримувала пропозиції від таких компаній.

Готівковий розрахунок не відмінятимуть – принаймні, поки що… Сплатити за проїзд можна буде і водію, і кондуктору, хоча останніх, передбачають, скорочуватимуть. Кажуть, частину працівників переведуть у контролери, однак інших, певне, звільнять. А от гостям міста, коли система запрацює на повну, запропонують тимчасові картки, які можна буде поповнити і згодом ними розрахуватись.

Все почуте від громади записали та взяли до уваги. Чи то все влаштовувало, чи то через велику кількість порожніх місць у залі, але заперечень було мало.

Тому пропозиції від містян прийматимуться ще протягом цього робочого тижня у міській раді чи в управлінні транспорту у будь-якому вигляді – усному чи письмовому. Якщо маєте ідеї чи заперечення – висловіть їх, адже це наше рідне місто, і ми мусимо долучитися до його розвитку.