Житло для покинутих пухнастиків: коли у Хмельницькому почнуть будувати притулок?

385
0

Кількість чотирилапих безхатьків у Хмельницькому з кожним роком тільки зростає. Часто люди, «награвшись» маленьким кошеням чи то цуценям,  викидають їх на вулицю, не замислюючись, яка доля чекає на них  у великому місті.  Благо, для таких покинутих відчиняють свої двері притулки. Проте конкретно у Хмельницькому таких немає.

Вперше про намір створити у Хмельницькому єдиний центр  поводження з тваринами заговорили ще у минулому році.  Кажуть, необхідність будувати такі притулки є, адже існуючі ізолятори є лише тимчасовим пристанищем для чотирилапих. В управлінні ЖКГ нам повідомили, що 18 лютого  було оголошено тендер, але через недостатню  кількість пропозицій його довелося скасувати.

Облаштовувати новий притулок планують 30-ма вольєрами, ізолятором, господарськими будівлями, приміщенням охорони та станцією біологічної очистки. Окрім цього, планують провести електро- та водопостачання, водовідведення, облаштують під’їзну дорогу та по всьому периметру встановлять металеву огорожу у понад 2 метри.  Для цього у міському  бюджеті  було закладено близько 2 млн. грн.

Хоч план будівництва і вимальовується, та про сам початок процесу поки що не йдеться. Повторний тендер планують оголосити уже з понеділка , й уже після цього думатимуть про дати. Зоозахисники ж кажуть, що хороші умови для тварин – це, безперечно, добре, але найголовніше у цій справі – знайти людей, котрі ставитимуться до тварин «із душею». Разом з тим, вкотре не просто просять, а благають хмельничан не залишати пухнастиків напризволяще.