Життя дитини як “козир”: біда онкохворої малечі Хмельниччини

1723
0

Замкнене коло 3-х лікарень. Юлія Федорчук відчула на собі недолік Обласної лікарні. Її синочок Славік мав онкологічне захворювання і помер півтора року тому. Проте, не від раку як такого, а від браку часу.

Пані Юлія не може пригадувати це без сліз. Після чергової хіміотерапії у хлопчика виникли ускладнення – температура та болі в животі. Проте, через відсутнє в обласній лікарні хірургічне відділення їхати довелося до міської.

І така ситуація не поодинока. Матері онкохворих дітей хочуть навести лад, і у понеділок зранку прийшли під обласний департамент охорони здоров’я – за відповідями.

Роз’яснюємо, в Обласній дитячій є гематологічне відділення, де лікують лейкемію. Проте, немає ні хірургії, ні ЛОР-відділення. Дитячу патологію лікують в Онкодиспансері, де є 1 дитячий хірург-онколог. Там малеча тісниться разом із дорослими. Усі необхідні відділення є у дитячій міській лікарні, окрім одного – онко-гематолонічного.

З десяток батьків прийшли до очільника Обласного департаменту охорони здоров’я. Яків Цуглевич разом із заступниками вислухав усі претензії, проте сказати остаточно, як із цим бути – не можуть.

Чому за стільки років питання було підняте саме зараз – не зрозуміло. Адже зміна умов лікування – справа не одного дня та не одного місяця.

Із гордо піднятою головою себе нахвалює місто – каже, за минулий рік уже пролікувало майже 40% дітей із області. Тому, якщо простою мовою, десь переставити ліжка, звузити кілька відділень, теоретично можуть у себе прийняти онко-гематологічне відділення.

У Департаменті зазначають: є кілька варіантів вирішення цього питання. І для цього не обов’язково залучати місто.

Проте існує найоптимальніший, хоч і не найшвидший – будівництво нової повноцінної обласної дитячої лікарні. До того ж, саме вона відноситься до третинного рівня і має прямі повноваження на таке відділення. У березні обласні обранці визначили це питання пріоритетним, і уже в найближчі роки божаться втілити плани у життя.

У загальному, довга мовчанка у минулому і розголос проблеми саме тепер, коли оновлення стін уже на підході, більш ніж підозріле. Не слід забувати, що медичні заклади фінансуються із державної кишені. І якщо обласне відділення перейде до міста, за ним ринуть і відповідні кошти. Тож, чи справді це турбота про здоров’я майбутнього покоління, чи банальний перерозподіл фінансових потоків на людському горі та довірливості. Урешті, департамент обіцяв надати відповідь уже за тиждень, тож очікуємо.