Зазіхнули на свято… знову: Великодня виставка руками хуліганів втратила значну частину експонатів

368
0

Схоже, не всі ми хочемо жити в гарному місті. Фестиваль «Великодній дивосвіт» завершився достроково. Пасхальні яйця, які прикрашали стометрівку, довелось прибрати.

У ніч на 14 квітня троє невідомих не змогли пройти повз гіпсових крашанок. Ногами розштовхавши Великодні символи, знищили 5 великих та кілька маленьких писанок.

Збитки фінансові і моральні. Композиція нараховувала 21 яйце. Над їх створенням трудились дитячі школи мистецтв, застосовуючи разом з тим брендовані шрифт та символіку.

Хуліганство, що вже увійшло в традицію. Нагадаємо, у 2017-му, коли Великодню композицію вперше представили загалу, одна крашанка постраждала від рук вандалів уже за кілька днів. Минулорічна практика змусила управління поповнити колекцію меншими, проте міцнішими писанками.

12 новеньких, «антивандальних», хоч і повалялись на землі, проте первозданний зовнішній вигляд майже не втратили. Чого не скажеш про минулорічні: реставрувати їх буде вкрай важко.

Наразі центральну вулицю прикрашає лише один Пасхальний символ – це світодіодне яйце, – та два янголи. Писанки ж, і вцілілі, і побиті, комунальники прибрали, хоча за планом великоднє містечко повинно булу тішити хмельничан ще цілий тиждень. На тих, хто взявся нищити свято, чекає відповідальність за законом, а це до 4-х років позбавлення волі. Небайдужі жителі міста вже посприяли слідству, надавши відеозаписи події  з камер прилеглих  магазинів, проте правоохоронці звертаються безпосередньо до хуліганів, аби ті мали сміливість прийти та зізнатись у скоєному.

Місто – це обличчя його жителів. То ж давайте не псувати його у першу чергу в своїх очах.