І за жарти доводиться платити: що потрібно спецслужбам, аби перевірити підозрілі пакунки

375
0

Нічна пригода біля Вічного вогню. 10 червня близько 22:00 на службу 102 надійшло повідомлення про невідомі підозрілі предмети – пильні громадяни помітили покинуту  сумку та кейс. Патрульні одразу оточили місце знахідки та викликали вибухотехніків. Близько двох годин клопоту, перекриття доріг, а в результаті – ніякої загрози. Це були лише особисті речі та інструменти.

Та от за хибний виклик, коли на місці події не було виявлено нічого загрозливого, існує кримінальна відповідальність: в разі доведення вини горе-жартівника йому «світить» до 6 років ув’язнення. А випадків лже-замінування у нашому місті було чимало: підозріла сумка в Білому будинку, залізничний вокзал, який, за зверненням, мав злетіти у повітря; підкидали уявну вибухівку й до будівлі Укрпошти.

Зі слів Михайла дізнаємося: виклики трапляються чи не щодня, і як показує практика – 95 % знахідок таки можуть наробити біди. До прикладу, останній виїзд працівників вибухотехнічної служби. 12 червня вони знайшли бойову гранату та і набої до стрілецької зброї.

Частота таких виїздів просто вражає, адже усе це – затрати на бензин, постійне оновлення обладнання, таке як вибухозахисний костюм, бронежилети, каски, міношукачі й, звичайно, оплата роботи працівників. Питання щодо фінансів залишилося відкритим. Припускаємо, працюють на гонорарній основі. Хоча ще три роки тому це вартувало близько тисячі гривень. Правдивий виклик чи ні – екстрені служби все одно рушають на місце події. Адже їх прямий обов’язок – оберігати мирне населення.