Зарано себе назвали європейцями! Річка Смотрич перетворилася на «рукотворне» багно

125
0

Кам’янчани зафільмували, як нині виглядає Смотрич. Причин називають одразу декілька. Перша – ГЕС поруч підніжжя старого замку. За правилами, електростанція відбирає лише частину води із річки, проте під час її нестачі на станції піднімають шлюз під Турецьким мостом. Через це рівень у каньйоні довкола Старого міста зменшується. І це уже не вперше. Пригадаймо 2012 рік, коли річка також зникла.

Якщо ж шукати винних далі, слід розпочати безпосередньо із людей, які називають себе європейцями, а місто – європейським. Хоча, як показує практика, від останніх – лише біометричні паспорти. Неподалік від греблі, на вулиці Смотрицькій, серед ошатних будинків – сміттєзвалище. Ним щедро засіяна вся вулиця, і каньйон, і річка. Наші колеги свого часу піднімали смердюче питання, але ситуація досі не змінилася.

Не краща ситуація і в іншому мікрорайоні міста – на Руських фільварках. До прикладу, підвісний міст, який в минулому році відремонтували, мало не спалахнув, бо комусь закортіло спалити очерет на Смотричі. Не забуваймо, що кам’янчани-європейці вивели зі своїх будинків каналізаційні системи прямісінько до води. А це десятки труб. У 2018 ми уже були свідками масового отруєння риби по всьому басейну річки.

І ні «триста владних спартанців», ні свідомі природолюби поки не можуть щось із цим усім вдіяти. Тож з приводу того, чого більше не вистачає – смітників чи глузду в голові, – ще можна посперечатися.