За п‘яне водіння – 51 тисяча гривень

682
0

22 листопада Верховна Рада підтримала законопроект про підвищення санкцій за керування автомобілем «під мухою». Відтепер водіям за таку помилку доведеться заплатити в рази більше. Коли нові правила почнуть діяти у Хмельницькому – дізнаєтеся уже за мить.

Суворе покарання за керування «під мухою». 22 листопада у Верховній Раді України депутати підтримали законопроект про підвищення санкцій за керування в нетверезому стані. «ЗА» зміни віддали свої голоси 239 депутатів.

Поглянемо, як зміняться розміри штрафів. У 2018 році за водіння в стані алкогольного сп’яніння штраф становив 10 тисяч 200 гривень й відповідно, позбавлення права керування транспортним засобом на 1 рік. В 2019 мінімальна санкція зросте й коливатиметься від 17 до 34 тисяч гривень, також заборонять сідати за кермо на термін до 3 років. Якщо першого попередження було замало і впіймали вдруге – доведеться з власної кишені викласти уже 51 тисячу, замість поки діючих 40 тисяч 200 гривень.

2018
Зупинили вперше – 10 200 гривень, позбавлення права керування транспортним засобом на 1 рік
Зупинили вдруге – 40 200 гривень, позбавлення права керування транспортним засобом на 10 років
2019
Зупинили вперше – 17-34 тисячі гривень, позбавлення права керування транспортним засобом на 3 роки
Зупинили вдруге – 51 тисяча гривень, позбавлення права керування транспортним засобом на термін від 2 до 3 років

Нові правила нарахування санкцій почнуть діяти лише після підписання законопроекту власне самим Президентом, й не раніше, як через 3 місяці після того. Нагадаємо, нещодавно у Хмельницькому провели експеримент із п’яним водієм таксі. Патрульні спільно із нашими коллегами перевіряли, наскільки свідомі містяни: чи сядуть в автівку до кермульника «під мухою» та чи взагалі, звернуться до правоохоронців. На жаль, результат не надто втішний.

Усі ціни зміни направлені на зменшення дорожньо-транспортних пригод, адже як показує статистика, в 2018 році на Хмельниччині сталося 115 ДТП через необережність водіїв на підпитку. Можливо, саме «захмарні» суми штрафів та довгострокове позбавлення права керувати змусять недобросовісних водіїв взятися за розум.