Зима іде – ризик на дорогах несе: Укртрансбезпека перевірятиме перевізників на готовність до холоду

452
0

Чи пройдуть хмельницькі маршрутники випробування на міцність? Як тільки стовпчик термометра знижується – ризик на автошляхах зростає. Ожеледиця та заметілі спричиняють  аварійні ситуації для водіїв, тож аби їх уникнути, в Україні, зокрема і на Хмельниччині, організували місяць безпеки дорожнього руху під назвою «Перевізник.Зима». У рамках спецоперації увагу зосередили саме на громадському транспорті.

Найбільш болючим є питання підготовки маршруток до холодної пори: сезонна заміна шин, системи обігріву та загальна справність автомобіля. Також  перевірятимуть організацію перед рейсової ревізії, яка передбачає щоденний техогляд автобусів та медобстеження водіїв. Контроль готовності до зими взяли на себе працівники Нацполіції та підрозділу Укртрансбезпеки.

Лише за тиждень огляду громадського транспорту було складено 149 протоколів. Найпоширенішим порушенням є «обілечування», точніше, його відсутність. Також доволі часто виявляли нестачу аптечок, які повинні бути у кожному автомобілі.

Такі перевірки є небезпідставними, адже у нашому місті неодноразово саме громадський транспорт ставав причиною ДТП. Та й прикрим є те, що проїхатися маршруткою стало небезпечно й для самих пасажирів: траплялися випадки, коли хмельничани травмувалися при виході з авто, або взагалі «випадали» із нього. Будемо сподіватися, що за «контрольний» місяць перевізники приведуть транспорт до ладу, щоб ми з Вами почувалися у безпеці.