Нова мінімалка, субсидія грошима та продовження медреформи – що несе 2019-й?

495
0

Розпочнемо із, здавалося б, хорошої новини. Мінімальна заробітна плата у 2019-у зросте на 12%. На противагу минулорічним 3700 платитимуть 4173 грн. На 20% від попередньої суми збільшаться виплати науково-педагогічним працівникам та військовим. Хмельничани кажуть: підвищення – сміховинне.

Не про газ, але таки про комунальні блага. В країні триває реформування та утворення вільного ринку електроенергії. Зміни на собі, здебільшого, відчують підприємці. Так, уже замість ПАТ «Хмельницькобленерго» діє 2 компанії – АТ «Хмельницькобленерго» та ТОВ «Хмельницькенергозбут», які реалізовуватимуть послуги з розподілу та енергопостачання відповідно.

Побутовим споживачам, себто містянам, уже надходили 2 види платіжок, а також особиста заява-приєднання. Врешті, якщо сплатити за отриманим рахунком, це автоматичнопідтверджує енергорозподільчій компанії свою згоду на договір із нею.

Що це означатиме для Хмельницького? 3 заклади перетворюють у комунальні підприємства – Міська дитяча лікарня, Перинатальний центр та Стоматологічна поліклініка. Також, в одне комунальне підприємство об’єднаються усі 4 міські поліклініки та лікувально-діагностичний центр, колишня вузлова лікарня. Це аби мати змогу в подальшому підписати договір із Національною службою здоров’я.

Обіцяють, пацієнти проблем не відчують. А от де вкотре щось змінюється – це субсидії. Із 1 січня відбуватиметься виплата готівкою, так звана монетизація пільг. Наголошуємо, тим, хто уже отримав субсидію на опалювальний сезон, нічого переоформлювати не треба і нині це стосується лише тих, хто звернеться вперше. А наступної осені правила уже будуть єдині для усіх.

Якщо, зекономивши, на картці залишаться кошти, їх можна буде зняти та використати на інші потреби.

Зокрема, ціна простого листа зросла із 7 до 8 грн, а рекомендований подорожчав із 13 до 15 грн. У 13-му відділенні в центрі міста кажуть: клієнти ставляться із розумінням.

Але, наголошують, і час доставки зменшився – по обласним центрам обіцяють довозити пошту за 1 день, а по селу – за 2-3 дні. І наостанок – сумна новина для тих, хто палить. Вартість цигарок зросте на 1-2 грн. в зв’язку із збільшенням акцизу на 20%. Проте, хтозна, можливо для когось це стане стимулом почати дотримуватися здорового способу життя.

Врешті, це лише мала частина із того, що нас чекає у прийдешньому році. 33-й вірить, що головне – усі зміни сприймати сміливо та із вірою у свої сили.