«Золота молодь» чекає перерахунку: хто не отримає більше до пенсії?

502
0

«Золота молодь» чекає перерахунку. Хто не отримає більше до пенсії або ж навпаки – розповіла заступниця Голови Пенсійного фонду. Для цього приїхала до Хмельницького. Тож через декілька місяців на сивочолих чекає підвищення аж на 16 відсотків. Щоправда, воно зачепить не всіх, а деякі 60-річні зовсім залишаться із діркою від державного бублика.

У стінах пенсійного фонду правлять колегію. Тут поважна гостя із столиці Ірина Ковпашко. Заступниця має одразу кілька новин: для когось втішних, а комусь – не дуже.

Якщо у 19-му зарплатня, як те раніше заявляли урядники, доросте до 4200, пропорційно збільшиться мінімальна пенсія для 3 мільйонів українців. Нині це 91 долар. При цьому, аби отримати пенсію, потрібно гарувати на трудову не менше 15 років. Сьогодні у нашій країні працює солідарна пенсійна система – податки, які платять працюючі, йдуть на пенсії сивочолим. Пенсійному фонду не вистачає понад 100 мільярдів гривень, «дірку» покривають за рахунок державного бюджету.

Тож кому пощастить найбільше у 19-му? З 1 січня підвищення торкнеться колишніх військових, які минулого року гучно мітингували заради цього. Так і випрохали 25 відсотків. Нині на руки вони отримують приблизно 4900, тому надбавка складатиме в районі 1200. До слова, в Україні близько 550 тисяч пенсіонерів-силовиків.

Фахівці заявляють, що надбавка для цивільних складе 50% від зростання середньої зарплати і 50% від збільшення рівня інфляції. Пенсії повинні перерахувати в березні. Це трохи більше пів тисячі грн. А от запуск накопичувального рівня, яким вже багато років марять урядники, переноситься. Простою мовою, це відкладання грошей під матрац на чорний день.

У середньостатистичної української жінки ще є шанс дожити до пенсії. Чоловікам гірше: їхня тривалість життя – 61 рік. При виході на пенсію у 63 пенсіонерів чоловічої статі може не виявитися.

А ще виходить, що у найбільш вигідному становищі – людина, яка почала будувати кар’єру у нульових. На 2035 рік вона матиме необхідні 35 років трудового стажу. Чи матиме у 34-му 60-річна людина шанс зберегти за собою роботу – питання, адресоване майбутньому. Чи матиме шукач досить здоров’я та фізичних сил для її виконання? Так само лишається без відповіді.