“Золоті” туалети Хмельницького: новий клозет вартував понад мільйон

1181
0

Рідке мило, рушнички для рук та освіжувач повітря. У парку імені Івана Франка облаштували нову громадську вбиральню. Її обіцяли відкрити ще минулого року, однак будівництво затягнулося. А по закінченню облаштування ціна питання значно зросла.

Для звичайних відвідувачів тут встановили сходи, ну а для людей з особливими потребами – пандус. Ззовні будівля нічим не примітна: має ганок та вбудовані пластикові вікна, через які проникає свіже повітря.

Щоправда, безкоштовним він буде недовго – лиш до моменту завершення будівельних робіт.

Всередині знаходиться три кімнати: окремо для чоловіків, жінок та людей на візках. Також серед кабінок для жінок  є одна удвічі більша за інші – вона призначена для мам з маленькими дітьми, де навіть є пеленальний столик. Встановлені чотири умивальники та флакони з рідким милом. Однак, сушарки та рушничків немає.

Не зважаючи на обновку, ситуація з туалетами в різних куточках міста досі залишається плачевною. Про це жителі пишуть не лише у соцмережах, але й на сайті електронних петицій.

Запевняють, усе може змінитися на краще до кінця року. У парку імені Тараса Шевченка обіцяють відремонтувати стару вбиральню і встановити нову зі всіма зручностями.

Єдиний у своєму роді туалет з належним комфортом наразі лише – в парку Івана Фрака, інші ж підтверджують статус громадських вбиралень. Як ми могли неодноразово пересвідчитися, у стінах других –  завжди неприємний запах, брудно, а відсутність рушничків для рук – найменша із проблем. У такі місця хмельничани заходять неохоче, або ж взагалі оминають десятою дорогою. Знаходять вихід у іншому –  навідуються до кав’ярень, де без проблем справляють нужду.

Природна необхідність або ж проста невихованість. Інколи відсутність нормального туалету  – лише виправдання для аморальної поведінки окремих осіб. Тому, у будь-якому випадку, варто пам’ятати про людську гідність.