Зупинити понад 200 ліфтів Хмельницького: де, коли, та головне – чому?

847
0

Наприкінці минулого року ми вам уже розповідали про колізію із зупинкою ліфтів у 140 будинках міста. Тоді Хмельницьким окружним адміністративним судом було винесено рішення припинити рух підйомників. 139 ліфтів станом на сьогодні пройшли позачерговий техогляд.

Тепер до переліку аварійних додалися іще 95 об’єктів, що обслуговуються УМК «Південно-Західна», колишній ЖЕК №3. От, до прикладу, пересічний будинок на Інститутській, 22. Ліфт тут з’явився із будинком у 1985, тож нині йому 33. А відчуває він себе, кажуть мешканці, на зашкарублого пенсіонера.

Нагадаємо, визначений термін експлуатації ліфтів – 25 років, а більшість підйомників Хмельницького таки народжені в СРСР. Після закінчення строку експлуатації він має пройти експертизу, щоб з‘ясувати, чи безпечно їздити ним далі, чи, усе ж, варто зупинити. В ЖЕКах кажуть: експертизу усі пройшли. Правила ж зазначають: має бути або вона, або технічний огляд. Саме останній папірець і відсутній.

А усі 95 ліфтів – це практично 700 тис. грн. Такі кошти, звісно, не передбачені та не закладені в квартплату. Окрім того, бідкаються, одним рішенням були зупинені усі ліфти – і ті, що вже перепрацювали, і ті, кому ще не «стукнуло» 25. Переконують, вони, якраз, безпечні.

Звісно, що це правда лише із однієї сторони. З іншої – вирок суду та, безперечно, бажання  як інспекторів, так і Феміди перестрахуватися. Адже, безпека громадян – найвища цінність, особливо враховуючи плачевні інциденти в інших містах. Врешті, щодо 140-а ліфтів по УМК «Центральна», апеляцію програли, нині справа перебуває у касаційному суді. Щодо 95-и підйомників з південно-західного мікрорайону, нині готують апеляцію у Вінницю.