Канабіс у медичних і не зовсім цілях: як хмельничани ставляться до легалізації «дурману»

123
0

Приблизна вартість того, що у мішках – півтора мільйона гривень. Тут і марихуана, а ще макова соломка, амфетамін, метадон, психотропи. Майже одну тонну дурману правоохоронці спалили у жовтні минулого року. На жаль, такі вражаючи цифри доволі буденні у цій сфері.

На лінію «102» ледь не щодня надходять виклики про підозрілих осіб у дворах чи під’їздах будинків. Доволі часто такий контингент розважається не лише «горючим». У «заначках» нерідко вдається знайти дещо схоже на м’яту, але із зовсім іншими властивостями.

До слова, відповідальність сильно відрізняється залежно від того, чи вживають, чи поширюють, чи просто зберігають. Як зазначили у поліції, «впіймані на гарячому» віддають перевагу мовчанню, адже розуміють – аргументів на їх користь не надто багато.

Від простих надписів на стінах переходять і до більш сучасних методів. Так, за посиланням прочиняє двері ледь не Всеукраїнський сайт, який доволі люб’язно пропонує придбати «шишки» та «гишиш», а також бажає приємних «тріпів».

Але, врешті, канабіс – не лише дурманний продукт. Ви, напевне, здивуєтеся, але українці за приблизно півтора місяці підтримали петицію щодо його легалізації. Зокрема, проголосувало 25114 чоловік. Але із суттєвою поправкою – для науки та медицини. Свого часу, за це агітувала навіть Уляна Супрун:

«Медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів, і дозволений, наприклад, в 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб.Щодо України, то в нас повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях. Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів»

Як зазначила головний медик країни, доступ до канабісу – це реалізація права на медичну допомогу та навіть запровадила хештег #ЗупинитиБіль. Адже, речовина може допомагати при таких недугах, як хвороба Альцгеймера, Паркінсона, втрати ваги під час СНІДу, різних форм склерозу, епілепсії, травматичного синдрому і глаукоми, під час онкологічних захворювань.

Проте, чоловік переконаний, потрібне чітке наукове підґрунтя щодо його виробництва та використання. Необхідно провести безліч дослідів, адже в Україні це питання досі не вивчалося взагалі. Окрім того, зазначає, і протипоказання також існують. Серед них може бути як сонливість, так і вплив на координацію рухів чи навіть галюцинації. І за все це також несе відповідальність лікар. До нього щодня звертається майже 30 пацієнтів, проте лише одиниці потребують відповідного лікування.

Думки, як бачимо, різняться, проте остаточне слово скажуть депутати Верховної ради. Сподіваємось, що вони врахують усі плюси та мінуси питання, а також в разі прийняття грамотно відпрацюють законодавчу базу.