Квиток як гарантія: що робити, якщо Ви травмувалися у транспорті, та які маєте права?

305
0

Ніч і лише гуркіт залізниці. Аж раптом – різкий біль. Так прокинулася пані Надія 22 грудня у потязі Київ-Рахів. На пасажирку впала полиця з іншою жінкою. У результаті – розроблені тазові кістки та операція.

Проте, якщо говорити юридичною мовою, жінка застрахована. Купуючи квиток на потяг, до суми включають страховий збір. Максимальна сума відшкодування – 6 тис. грн., якщо не вирішите «вибити» більше у судовому порядку. Головне – проїзний документ. Роз’яснює юрист.

Те саме стосується і тролейбусів, і маршруток, у яких ми не надто часто беремо білети. Пам’ятайте, розраховуючись за проїзд, Ви маєте повне право вимагати видати Вам квиток. Відмова уже вважається порушенням ваших прав. Проте, у разі заподіяння шкоди в міському громадському транспорті, аби отримати виплати, потрібно звертатися до суду. Адже страховка у ціну проїзду не входить.

Зазначимо, з точки зору цивільного права – заподіяна шкода може бути як фізичною, так і матеріальною. Проте виявити, які саме збитки нанесені, мають спеціалісти.

І знову ж, юристи радять не баритися викликати поліцію, аби і та зафіксувала інцидент. Також слід тримати зв’язок зі свідками, які б могли розповісти про те, що трапилося, у суді. Особливо це стосується пільгових категорій населення, які не отримують квиток. Знайте про свої права та не бійтеся ними скористатися.