Квітучий символ дружби: у парку Чекмана навесні обіцяють зацвісти 19 японських сакур

257
0

Велика, мудра, спокійна та виважена японська культура. У липні хмельничани пили справжній японський чай, вивчали види бойового мистецтва, смакували страви та зодягалися у кімоно. Це були дні Японії у Хмельницькому. Наше місто стало одним із 20, де відбуваються подібні заходи на честь оголошеного року Японії.

Так, усього з’явилося 19 новеньких сакур – 10 при вході, ще 9 по периметру парку ім. Чекмана. Це – ще один символ об’єднання та дружніх стосунків між нашими державами. Поки що деревця голі, як і належить їм восени, а от уже навесні обіцяють заквітчати. Зазначають, вони таки витримають наші морози.

До слова, висадили дерева ледь менше місяця тому. Сьогодні ж лиш урочистості. Про символізм сакури нам розповів корінний японець, другий секретар політичного відділу Посольства Японії в Україні, Наофумі ІКЕДА. Каже, вона означає плинність життя, показує красу природи, заспокоює та поєднує із душами загиблих. Як тільки на деревах починають з’яавлятися перші квіти, усі йдуть у парк.

А от чи дочекається таки справжній соловейко на рожеві молоді пагони – більше питання до хмельничан. Адже ми уже маємо сумний досвід, коли такі красиві та цінні дерева перекочовували до чужих загребущих рук.

І якщо у парку кілька красунь під пильним поглядом камер спостереження, то стосовно інших сподіваються на порядність містян. Аби справжні красуні змогли стати гідною конкуренцією сакурі-сливі, що на центральній площі.