Класичний джаз у розрізі сучасності: у Хмельницькому відбувся ювілейний 5-ий Jazz Fest

375
0

Не стиль, а настрій. Два дні Хмельницький пронизували звуки віртуозного соло, рівномірної пульсації контрабасу та ударних: на Поділлі відгримів Jazz Fest.

Раз на два роки. Фестиваль п’ятий, проте цьогоріч він став наймасштабішим. Просто неба у центрі міста облаштували дві сцени: одну біля ТЦ «Дитячий світ», а іншу, головну, – на майданчику біля к-ру Шевченка. Open air наживо дивував містян та гостей Хмельницького виступами колективів із різних куточків України. Долучились до організації та, власне, й до проведення заходу місцеві віртуози: муніципальний естрадно-духовий оркестр. Також почули відомих у сучасній джазовій культурі «Квартет Олексія Пєтухова» з Одеси.

Віяння, засноване ще у 19 ст у США, зберегло популярність і до нині. Перші джазові ноти, перші платівки та перші оркестри залунали у Новому Орлеані на майдані Конго. Саме це місце вважають колискою такого стилю, як джаз. І хоч не у сполучених штатах, а у Хмельницькому на вечір облаштували свій майдан Конго, точніше, танок на ньому – спеціальними гостями фестивалю стали учасники гурту «Танок на майдані Конго».

Композиції, зіграні на Хмельницькій сцені, для хлопців теж не рутина робота. І хоч джаз для них не «щось нове», проте виступ супроводжувався імпровізацією.

Дарма, що джаз для Хмельницького не є символом – слухачів під сценою зібралось чимало. Теплий весняний вечір з мерехтінням ліхтарів під сучасно-класичну музику та ароматом кави із спеціально облаштованого ярмарку, схоже, містянам таки припав до душі.

Jazz Fest – місце, де кожен знайшов щось для себе: виконавці – натхнення на майбутні творчі здобутки, глядачі – насолоду та приємні спогади, а організатори – стимул для наступних фестивалів, яких попереду ще чимало… До слова, наступний відбудеться вже цими вихідними.