Коли дахи у Хмельницькому даруватимуть місту “зелену енергію”?

376
0

Сонячним електростанціям у Хмельницькому бути. Зелену енергію повноцінно уже багато років використовуються у різних країнах світу. В Україні першопрохідцем у цій галузі може стати Хмельницький. Для установки панелей обрали дахи будівель, адже це єдина площа, котра не використовується у інших сферах. Сонячні електростанції будуть встановлювати лише на дахах комунальних установ або ж будівлях державної форми власності.

Станом на сьогодні фахівцями було проінспектовано більше півсотні дахів. Кажуть, на жаль, більшість із них до потрібних параметрів не дотягують.

Такі панелі є абсолютно безпечними, адже їх встановлюють і на приватних будинках.  За попередніми прорахунками, сонячні станції стануть досить вигідними для міста, адже інвестор, котрим, до слова, є іноземна компанія, зобов’язується ще й ремонтувати дахи, на яких зможуть розміститись панелі.

Варто нагадати, що така інновація запрацює у нашому місті не вперше. Уже майже рік забезпечує себе власно виробленою електроенергією і Хмельницький національний університет, де сонячні панелі розташовані також на даху вишу. За попередніми прогнозами, результати досліджень дозволять встановити електростанції уже до кінця року.