КП «Південно-Західні тепломережі» на 100% готові до опалювального сезону

618
0

100% готовність до опалювального сезону. Комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі» вже може обігрівати хмельничан. Всього на балансі КП є 13 котелень, а «опікуються» вони двома мікрорайонами міста: власне, Південно-Західний та Гречани.

За цей рік вдалося зробити чимало. Всього «попрацювали» на 5 об’єктах. Усе тому, що тепломережі уже застарілі – працювали ще з 70-х років. Відтак, на вул. Курчатова, 1 проклали нову теплотрасу протяжністю 450 метрів, на що витратили 2 з половиною мільйони гривень. А наразі закінчують оснащувати новими трубами територію біля 4 корпусу Хмельницького національного університету. Тут робота обійшлася у 1 мільйон гривень. Всього ж на балансі підприємства 69 кілометрів тепломережі.

Валерій Федорович працює на підприємстві 22 роки. Спершу влаштувався на посаду слюсаря, з часом «дослужився» до майстра дільниці. Нині керує процесом прокладання нової тепломережі. Розповідає, робота складна, адже доводиться працювати за різних погодних умов, проте розуміє, що саме завдяки їх старанням містяни матимуть взимку теплі батареї.

«Південно-Західна» котельня є однією із найпотужніших. Вона працює цілий рік й подає у хмельницькі будинки гарячу воду. А цьогоріч ще й була оновлена.

Ми мали змогу оглянути дільниці й на власні очі побачити, як працюють котельні та які складні завдання доводиться виконувати там щодня.

Друга базова котельня розташована в мікрорайоні Гречани. Тут є 3 літні котли та ще 2, що призначені для роботи взимку. Вони є більш потужними та сучасними, а відтепер ще й із заміненими пальниками. Переконуємося, що підприємство оновилося, цьогоріч виконали немало робіт, та повністю гоготові до опалювального сезону. Проте, є певні труднощі із газом. Раніше установі з держказни відшкодовувалася різниця в тарифах, адже хмельничани платять за опалення найменше в Україні. Тепер держава такої допомоги не здійснює. Окрім того, і самі споживачі заборгували немаленьку суму за уже надані послуги – це 9 мільйонів гривень.

В оселях хмельничан взимку, без сумніву, буде тепло. Проте, аби забезпечити якісну роботу підприємства, варто не забувати сплачувати надані ним послуги.