Крок за кроком пройти “тернистий” шлях: настільна гра дасть змогу відчути себе переселенцем

365
0

«Вітаємо, відтепер ви – переселенець. Тепер варто зайнятись офіційним оформленням статусу та отримати довідку ВПО. Доведеться пропустити хід» – саме такі та інші  завдання постали перед учасниками гри «Переселенська блуканина». Презентація досить таки неординарної гри проходила  у залі коворкінг центру «Тетріс». За головну мету автори взяли прагнення достукатися до місцевої громади, аби вони змогли краще зрозуміти тих, хто був змушений покинути рідний дім, і з тим самим попередити усілякого роду дискримінацію. Завдяки партнерським організаціям координаторам вдалось охопити майже всі регіони країни.

Механізм гри традиційний – кидаєш кубик, робиш хід. Гвіздком «Блуканини» став її сценарій.

Учасники мають нагоду відчути себе у статусі переселенця та спробувати подолати труднощі й проблеми, із якими ті зустрічаються у дійсності. «Ходилка» розрахована на місцевих громадян, а от самим внутрішньо переміщеним особам її проходити не рекомендується, аби не відчути ще раз ті негаразди, які уже довелось пережити.

Проте, у реальних переселенців проект викликав лише обурення… Щоправда, координатор гри вибачилась перед тими, кого ідея образила, мовляв, не очікувала, що проект може призвести до, м’яко кажучи, не надто позитивних настроїв.

Розробка тривала упродовж півроку, загалом випущено 450 примірників українською мовою та 50 – англійською. Співавторами є і ті, хто має статус «Переселенець» у реальному житті.  Валерія Вершина писала усе із власного досвіду. Їй довелось залишити три квартири у Донецьку та тікати…

Проект реалізується на безоплатній основі. Для цього варто лише заповнити анкету, і ти переселенець. Однак,  лише на час гри.