Крізь терни до зірок – 25 років відзначила НА ДПСУ ім. Б. Хмельницького

302
0

На час розпаду Радянського Союзу Україна мала лише 27% кордону – із Західного боку. Інша ж частина була вільною, не відміченою, прозорою, а від того – крихкою. Лінію поволі почали проводити, проте брак кваліфікованих прикордонників був помітний неозброєним оком. Так, у 1992 році на базі Хмельницького артилерійського училища створили інститут прикордонних військ. Ті часи із трепетом пригадує перший ректор академії – Борис Олексієнко.

Уже в лютому 1993 року у стінах на повну розпочався навчальний процес із підготовки українських офіцерів-прикордонників. А через 2 роки заклад отримав почесний статус Академії. Перший випуск налічував близько 5000 чоловік. Пригадують, у той мінливий період зіштовхувалися із різними труднощами, навіть дипломи друкували поспіхом.

Сьогодні навчання в академії забезпечують понад 300 науково-педагогічних працівників, серед яких 37 докторів та майже 200 кандидатів наук. 25 років – це досягнення для усіх та кожного, хто ступав на цей поріг та вносить свій вклад у суверенність нашої країни.

У цей знаменний день ми також бажаємо академії процвітання та віримо, що 25 років – лише початок, і найвагоміші здобутки ще попереду.