Культурний «реванш»: останній день директорства в обласному художньому музеї

814
0

Директори шкіл та поліклінік, бухгалтери аптек, доглядальники тварин, очільники кінотеатрів та працівники театрів. Під жорстку хвилю «хмельницького оновлення» потрапляє усе більше закладів. І, якщо раніше гостро ставало питання освіти та медицини, нині лайкою зустрічає зміни культура.

Лариса Чернова у директорському кріслі останній робочий день. У музеї –  вихідний, а його коридорами блукає, переважно, техперсонал. Звісно, програш у конкурсі для жінки став несподіванкою. Проте, поки духом не падає.

Розповідає, при очільництві уже 3 роки, проте сюди прийшла 20 довгих літ назад ще як молодший працівник. За освітою вона історик, проте у музеї все доводилось пізнавати під час роботи та чимало часу відвести на самоосвіту.

Самі колеги неохоче спілкуються зі знімальною групою. Кажуть, якийсь бунт здіймати наміру не мали і просто хочуть працювати.

Проте, дехто, не відриваючись від своїх справ, зазначив: люди просто бояться говорити, бо чого чекати від нового керівника – просто не знають.

До слова, серед представлених кандидатур комісія обрала Ольгу Долінську. Нині жінка працює головним спеціалістом управління культури, національностей, релігії та туризму ХОДА. Проте, громадськість таки знайшла «брудну пляму» у її біографії. Журналісти, громадські діячі та художники краю написали кричущого листа до голови ОДА, де звинувачують управління у неформальному впливі та просуванні «своїх» людей. Перемогла колишній прес-секретар одіозного голови ОДА Василя Ядухи.

Ірина Трунова ж нині у відпустці, заступник – у відрядженні. Тож прокоментувати таку голослівну заяву нікому. Сама Ольга Долінська зазначає – у собі певна, та й по закону до неї не «причепитися».

Каже, має відповідний досвід, навички та власне бачення розвитку музею. Зокрема, нові освітні програми «музей для дітей», «привітний для молоді», співпраця із людьми з особливими потребами, європейська традиція «ніч музеїв», та навіть бал-маскарад.

Та процедури чи навіть терміну оскарження рішення конкурсної комісії немає. Єдина причина повторного переобрання – відмова переможця. І поки цього не прогнозується, музей готується до нового життя.