“Кікімори”- обереги від хмельницьких майстрів маскування

322
0

За цей рік вони навчилися того, чого досі не знали і не вміли. Рух із плетіння сіток та “кікімор” став чи не найбільш масовим в Україні. Виділити гроші нині може не кожен, а от віддати кілька годин свого часу на виготовлення засобів захисту для наших військових – справа честі.

Якось медіа підрахували, що лише у місті близько десятка шкіл підключилися до плетіння маскувальних засобів. Разом із нитками і шматками тканини діти та дорослі вплітають у сітки та “кікімори” свої молитви за воїнів.

До роботи у групі сіткарів долучилися і працівниці міліції. Їхні колеги чоловіки саме на Сході, тож не могли сидіти із вільними руками. Вони вірять, що їх праця та любов допоможуть захистити хлопців від куль.

Виготовлення однієї сітки займає добу безперервної роботи при залученні хоча б десяти майстринь. Маскування завдовжки 11 м та завширшки 5 м має відповідати літньому пейзажу. Підбирають відтінки, щоб чоловіки злилися із місцевістю і були непомітними для ворога. У хід іде все, що знаходять удома – штори, одяг, скатертини. Їх ріжуть на смужки та сплітають у хаотичному порядку. До праці запрошують сусідів та друзів.