Кір на Хмельниччині: лікарі радять прищепитися та не виїжджати за межі області

2541
0

Кір знову «навідався» до хмельничан. Це інфекційне захворювання має такі ж симптоми, як і грип: температура, нежить, кашель. А потім з’являються висипи на тілі. До слова, найчастіше хворіють діти та молодь до 30 років. Інфіковані у 2018 році подоляни знаходились під наглядом медиків і наразі вже успішно вилікувались. Як зазначає лікар інфекційки, вони підхопили кір в інших обласних центрах країни – Чернівцях та Львові.

У нашій області за 2017-18 роки спалахи кору зафіксовані у Кам’янець-Подільському, Білогірському та Дунаєвецькому районах. І лише один – у самому Хмельницькому. Всього – 14 інфікованих. Як порівняння, у 2006 році перехворіло близько 4 сотні людей. Летальних наслідків на Хмельниччині, на щастя, не було. В управлінні охорони здоров’я переконують: найнадійнішим методом, аби вберегти себе від хвороби, є вакцинація. Ампули можна отримати за направленням вашого лікаря в сімейних амбулаторіях. Як дорослим, так і дітям. І щеплення це – безкоштовне.

У деякий навчальних закладах країни, де ситуація з захворюванням складніша, вводять карантини. До прикладу, в Одесі не прищеплених дітей задля обережності не допускатимуть до занять у школах та дитсадках. Усього в Україні за 2017 рік перехворіло близько 3 тисяч людей. Місцеві медики застерігають, аби вберегти себе та своїх рідних, хмельничанам варто пройти вакцинацію і поки утриматися від поїздок до інших міст. Доки ситуація не нормалізується. Адже лікування дороговартісне і доволі складне. Тому бережіть себе та будьте здорові.