Листя дуба на шевронах: куратори шкільних лісництв Хмельниччини сіли за круглий стіл

343
0

Вивчати різновиди дерев та грибів, посадити не один саджанець та, головне, прививати юним українцям любов до лісу. Саме на це орієнтовані шкільні лісництва. Нині на природі для обговорення проблем та перспектив цього незвичного гуртка зібралися освітяни з усієї області – аби поділитися власними ідеями та розповісти про уже наявні здобутки.

Зазвичай, кураторами шкільних лісництв виступають вчителі школи із активною життєвою позицією та любов’ю до природи. Звісно, за їх створення до праці долучаються і працівники місцевого лісгоспу.

Так, зібрання проводили на базі Пліщинського лісництва, що підпорядковується Шепетівському лісовому господарству. Місцевий лісничий і сам закінчив школу, у якій нині навчає підростаюче покоління.

Усього до гуртка залучено близько 60 дітей, що складає більшість школи. До слова, саме це шкільне лісництво є Зразковим, і носить цей титул поки що єдиним в Україні. Біля його витоків стояв вчителя хімії, Микола Андрійович. У 2005-му його учні вибороли грамоту Академії наук в Україні, займали призові місця на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, у 2007-му вибороли першість на Міжнародному конкурсі «Живи, земле» у Києві.

Нині за його авторства на рівні Міністерства освіти нарешті затверджена програма гуртка юних лісівників. До слова, новостворена екологічна стежина «Перлина Славутчини», що пролягла вздовж Голубого озера, теж створена за участі молоді.

Більшість вихідців із шкільних лісництв у майбутньому радо стають працівниками лісу, мають значний багаж знань та навичок, і радо працюють на благо краю.

На теренах Хмельницької області існує усього 45 шкільних лісництв, і 36 з них перебувають під егідою Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Щоправда, вчителі шкіл працюють, здебільшого, на ентузіазмі. Також, подібними гуртками охоплений ще не весь край, тож найближчим часом їх планують впровадити у Білогірському та Старосинявському районах.

Тож, бажаємо учням та вчителям шкільних лісництв щоденної наснаги та успіхів у роботі.