Ляльковий театр із пап’є-маше

306
0

Дива у техніці пап’є-маше. Найкращі надбання своєї творчості у «Галереї на Проскурівській» представив самобутній хмельницький митець Олександр Швед. Він єдиний в області займається паперовим мистецтвом професійно.

Олександр закінчив кулінарне училище, працював у сфері мережевого маркетингу. 40 років творчість обминала його стороною. Ситуацію змінило звичайне домашнє завдання із  праці. 5 років тому дитина попросила допомогти обклеїти папером тарілку – з тих пір чоловік не покладає фантазії та клею задля створення шедеврів. Надихає, каже, саме життя.

Першими витворами, розповідає, були яблука, груші та морські зірки. Тепер у доробках Олександра понад 300 робіт різної направленості. На виставці представлено 76 найкращих. Загалом, це стилізовані композицій з фігурок людей, вази та маски. На виготовлення одного шедевру може йти понад 3 місяці.

Техніку пап’є-маше кожен з нас вивчав у школі, проте професійно цим продовжують займатися одиниці. У своєму ремеслі Олександр Швед – єдиний митець на Хмельниччині.

Знавці у галузі мистецтва прогнозують творчості Олександра велике майбутнє. Виставка пробуде у «Галереї на Проскурівській» до 30 квітня.