За тиждень після операції – до звичного життя: Летичівська лікарня отримала сучасне обладнання

885
0

Велике досягнення у медицині області. Чи не щодня лікарям доводиться проводити складні операції – усе для того, аби врятувати пацієнтів від можливих незворотних наслідків хвороб. Години старань лікарів в операційній, а для пацієнтів – місяць реабілітації. Та можливість скоротити цей час знайшли. Летичівська районна центральна лікарня отримала лапароскопічне обладнання, що дозволяє проводити хірургічні втручання максимально акуратно та у коротші строки. «Обновка» з’явилася за сприяння голови облдержадміністрації Вадима Лозового, що подав депутатам запит на підтримання фінансування для закупки устаткування. А коштує воно не дешево – близько 2 мільйонів гривень. Проте це того варте.

Летичівська лікарня стала 15-ою в області, яка отримала у користування сучасну техніку. Устаткування не робить, як зазвичай, розрізи – натомість, у тіло людини здійснюється 2 проколи у 5 міліметрів та ще два – сантиметрові. На трокарах –  камера та інструменти, завдяки яким і відбувається операція. Плюс ще у тому, що пацієнти досить швидко реабілітуються. Адже після звичайного втручання доводиться пробути на лікарняному ліжку ще з місяць, натомість тепер – лишень декілька днів, а вже через годину опісля самої процедури дозволяється  виходити на прогулянки. До звичного ритму життя пацієнт повертається через тиждень.

Першою, хто ліг на операційний стіл із залучення сучасної техніки, стала Рима. Жінка із Летичева, й уже більше 5 років страждала від сечокам’яної хвороби. Сувора дієта, дороговартісне лікування, а декілька днів тому відчула гострий біль у животі, після чого лікарі вирішили: операцію потрібно виконати терміново. Вона ж тривала всього 40 хвилин, і уже через годину ми спілкуємося з Римою, яка, каже, почуває себе добре.

Лікарня укомплектована усім необхідним, аби пацієнти почували себе комфортно та швидко могли відновитися. Сучасне обладнання, капітальні ремонти у відділеннях, до прикладу, як от, у хірургічному. Також головний лікар подбав про те, аби хворі могли разом із відвідувачами поспілкуватися біля лікарні – для цього облаштували зону відпочинку. Все для того, аби подоляни якнайшвидше ставали здоровими.