Майже Ілон Маск: хмельничанин переобладнує «Таврію» на електрокар

730
0

Знайомтеся, це – Валерій Михайлович. За своє життя займав посади головного інженера, начальник СКТБ, головного енергетика, працював у податковій. Проте, як тільки пішов на пенсію, практично «переїхав» у гараж. У 60 його зацікавила модернізація вітчизняної автівки.

Таврію 2000-го року випуску придбав 2 роки тому за 5 тис. грн. Нині в неї вкладено біля 5 тис. дол. Каже, його мета – навчитися переобладнувати звичайні автівки в електромобілі з мінімальними затратами. Серце автомобіля, тобто саму електроніку, чоловік зібрав сам.

Валерій зазначає, деталі шукав із допомогою таких самих ентузіастів. Час від часу навіть проводяться тематичні зустрічі у Києві. А на теренах Хмельницького йому відомо про 3 подібні автівки, що уже розсікають дороги. Каже, рідні у ідею не вірили до останнього.

До слова, подібне намагався втілити ще 8 років тому, але тоді проект не дійшов до свого завершення. І хоча нині «ластівка» не на ходу – це питання лише однієї деталі. В загальному, від однієї зарядки автівка може проїхати 100 км.

Чоловік хоче піти ще далі і зробити усе офіційно. Так, уже має дозвіл на переобладнання, потім він планує її зареєструвати через столичний Інститут транспорту. А згодом навіть і отримати ліцензію на право переобладнання, аби під його керівництвом кожен зміг зробити свою автівку електрокаром.