Майже 800 чоловік Хмельницької області вирушать до війська уже цієї весни

537
0

Весняний призов-2019 стане чи не кількісно найбільшим за останні 5 років. Зокрема, лише на теренах Хмельницької області на службу вирушить 785 чоловік, а із урахуванням резерву – усі 1570. Така кількість пов’язана із тим, що суттєво збільшився набір до прикордонної служби, в яку, до слова, ще кілька років тому не відправляли строковиків.

На прес-конференції обласний комісар заявив, усі призовники будуть відправлятися у спеціалізовані навчальні центри, один із яких, до слова, знаходиться у Кам’янці-Подільському. Тож навіть є нагода служити на теренах області. До слова, на Хмельниччині у загальному призовників віком від 20 до 27 років нараховується понад 13 тис. чол. Станом на початок квітня уже вручено більш як 800 повісток. Проте, наголошують, на виборчих дільницях подібним не займалися і не планують.

Проте, у районах області часто хлопці самі завзято йдуть до армії. Про це нам розповів Андрій Богданов, військовий комісар Красилівського районного військового комісаріату. Тут планують залучити до військ 55 чоловік.

Вважає, що подібний ентузіазм викликаний суттєвими змінами, що уже настали у армії. Так, ніхто зі строковиків не відправляється в ООС, колишнє АТО, забезпечення наближається до стандартів НАТО, виконуються соціальні гарантії та здійснюють матеріальні виплати. Проте, неотримання повістки не звільняє від відповідальності.

Також, наголошують, ніякого відношення до рішення щодо надання відстрочки немає ані військовий комісар, ані жоден офіцер військового комісаріату. Затверджувати подібне має повноваження лише районна призовна комісія, а згодом – і обласна комісія. В районі головою виступає не комісар, а один із заступників голова РДА, а в області – один із заступників голови ОДА.  В разі вимагання хабара просять звертатися за телефоном довіри 72-05-13.

Нагадуємо, відстрочка надається у наступних випадках: має непрацездатну матір, батька або іншого родича, дитину віком до 3 років, виховує 2 або більше дітей, тим, хто має вагітну дружину чи дружину-інваліда, брата, що у цей момент несе службу в армії; отримує освіту за денною формою навчання, за станом здоров’я, батькам-одинакам, сиротам. Окрім того, відстрочку отримують вчителі, медики, священики, поліцейські. Завершиться же призов 30 червня.