Майстри зі Сходу популяризують петриківку по всій Україні, і не тільки

111
0

Розпис, котрим захоплюється увесь світ, бере свій початок із маленького українського села Петриківці. Ледь не по всій земній кулі у музеях зберігаються роботи у цьому стилі. Відродити та віддати належне петриківці вирішили у Дніпрі. Залучили до ідеї також інші міста –  і у межах України, і поза нею.

Хмельницький у списку міст, до котрих завітали з майстер-класами – далеко не перший. Тут дніпровці представляють роботи студентів та викладачів свого вишу. Кажуть, здебільшого обирають місце, де є можливість охопити більшу публіку, тому у нас вибір пав на Педагогічну академію.

Перші фарби майстри виготовляли самостійно з відвару трав та овочів, де були присутні кольорові пігменти. А як основу використовували яєчний жовток, який надавав потрібної текстури. Нині ж методики більш сучасніші. Їх на собі випробувала студентка Юлія. Каже, враження неймовірні.

Унікальний інструмент в Петриківці – це пензлик, виготовлений власноруч з пучка котячої шерсті. Майстри жартують: при виготовленні таких пензликів жоден котик не постраждав. Не втратили нагоди спробувати себе у мистецтві і ми. Уже з досвіду певні: справа ця не з легких, але захоплює надзвичайно!

Виставка та майстер-класи триватимуть у нашому місті ще декілька днів. Тому усіх бажаючих запрошують долучитись та принаймні на декілька годин стати справжнім петриківським митцем.