Мали нагоду «пожалітися»: працівники соціальної сфери Хмельниччини зустрілися із Павлом Розенком

433
0

У залі – соціальні працівники області, очільники медичних установ та представники відповідних управлінь. Усе терпляче очікують на приїзд Павла Розенка. Віце-прем’єр-міністр України приїхав на Хмельниччину із робочим візитом, в рамках якого і зустрівся з тими людьми, які безпосередньо впроваджують затверджені Урядом реформи. Нині, подорожуючи країною, каже, багато в чому бачить зміни.

Загалом, чиновник окреслив 3 основні реформи соціальної сфери. Спершу говорив про субсидії та нову віху їх впровадження – монетизацію. Зважив на перерахунок пенсій та не оминув медичну галузь. Проте, після виступу кожен із представників владних структур області мав що відповісти. Так, за усіх не «змовчала» Світлана Лукомська. Спершу у залі затамували подих, а згодом – пролунали гучні оплески.

Довгоочікувані доплати отримали й пенсіонери. Так, впроваджена система щорічного перерахунку. Зокрема, 2,5 млн. українців отримали більше 1000 грн. щомісячної доплати. Окрім того, нагадали, що люди похилого віку у березні та квітні отримують разову допомогу за рахунок розмитнення «євроблях» .

Серед іншого, майже 140 тис. осіб Хмельницької області уже отримали субсидію живими грошима. З них 96 тис. – пенсіонери. І тут виникла ще одна проблема. Монетизація цій верстві населення «падає» на картку із щомісячною виплатою. Проте, часто у сім’ї виникає ще й фінансовий колапс, коли рідні йдуть «на той світ».

Рідні звертаються, кошти є, але виплатити їх практично не можуть. До того ж, «нажалівся» і головний медик області – Яків Цуглевич. Уже з 1 квітня у країні «Доступні ліки» видаватимуть за електронними рецептами. І якщо лікарі до цього готові, то аптеки, як виявилося, аж ніяк!

Присутні на заході більше відзначали здобутки та просили не збавляти обертів. Так зустрічі, вважають, мають місце бути, хоча, подекуди, кажуть, добре, аби вони були не лише «звітні», а й інформативні.

Тож, пообіцявши усе врахувати та донести до вищих ешелонів влади, Павло Розенко покинув Хмельницький, проте пообіцяв повернутися уже із новими здобутками!