Матеріальні збитки від стихії: мешканці одного із будинків Хмельницького залишилися без інтернету

464
0

У цій кінострічці блискавка дарує життя героєві фільму, а от пані Олена ще не скоро зможе побачити хоч один фільм. Розряд з неба 14 червня завдав мешканцям будинку, що на вулиці Проскурівського підпілля, 127\1А, чималих збитків: у людей погоріли роутери та домофони. А саме у Олени – вийшли з ладу ще й два телевізори. Після власного розслідування мешканці дійшли висновку: в усьому винен незаземлений громовідвід. Той був просто зачеплений за трубу, хоча за нормами має бути занурений у землю на глибину, щонайменше, півтора метри.

Людям за власний кошт довелося замінювати техніку. Пані Ользі новий роутер обійшовся у 300 гривень, для Тетяни – вдвічі більше, хоча прилад для роздачі Інтернету, що згорів, взагалі вартував півтори тисячі. Хто ж повертатиме людям гроші? В УМК «Центральний», що опікується будинком, громадянам надали документ перевірок обслуговуючої компанії, яка чи не щороку оглядала рівень захисту від блискавок.

Начальник обслуговуючої компанії не сперечається: громовідвід і справді незаземлений. Проте після власних ретельних перевірок, зробив висновок: проблема не в блискавичникові, а саме в дротах Інтернет-провайдерів. Адже якби усе було так, як вважають люди, – погоріла би вся електроніка, а не лиш роутери.

Із нерозв’язаними питаннями дует линув до управляючої компанії. Й після довгих перемовин за круглим столом, сторони все ж порозумілися.

Нехай ця ситуація послугує уроком для всіх: радимо вам разом зі своїми управляючими компаніями перевірити свої громовідводи та загальний стан будинку. А на час грози обов’язково від’єднуйте абсолютно усі електропристрої, аби потім не довелося купувати нові.