Олександр Симчишин відзвітував про медицину 2018-го просто у стінах міської лікарні

562
0

Коли особисто мер кличе на екскурсію, гріх не сходити! Олександр Симчишин в оригінальний спосіб вирішив підсумувати 2018 рік для медичної галузі. І щоб це не робити у своєму кабінеті і на словах, припросив ЗМІ до міської лікарні. Це щоб на власні очі побачити та Вам показати, що зроблено… Одразу скажемо – таки чимало.

Під травмопунктом гуртуються газетярі та телевізійники. Усі ми ще не знаємо – за мить доведеться промчати міською лікарнею галопом. Разом із міським головою.

Так одразу все й не покажеш і не розкажеш, тож – по порядку. За спиною міського голови – найстаріший корпус. Його вік уже ніщо не видає, бо ж стіни утеплили та «одягли у шубу», а дах повністю перекрили.

Загалом, на території стратегічного для нашого міста об’єкта тривають, без перебільшення, масштабні ремонтні роботи. Заклад та його працівники цього чекали десятиріччями. Ось, до прикладу, на кадрах – приміщення для майбутнього відділення гемодіалізу, де буде працювати 5 апаратів. Не потрібно пояснювати, на скільки то життєво важлива процедура.

Скільки ж медичне питання потягло із міської скарбниці у 2018-му? Суми вражають – це 7 мільйонів на обладнання, про яке досі мріяли, та 4 – на «марафет», якого дуже чекали. Чому так? Бо досі у лікарні є ліжка, яким за 40 років, і досі є хворі, яким потрібно їхати по допомогу у сусідні області.

Рухаємося далі. Наступний пункт призначення – відділення, назву якого одразу й не вимовиш – лапараскопічне! Нам показують нове обладнання, воно ще у целофані. А лікаря журналісти просять говорити людською мовою, бо плутаються у термінах.

Ось так має виглядати лікування по-сучасному. В операційній теж важливі обнови.

По-народному вухо-горло-ніс також отримав сучасне устаткування. Тепер у Хмельницькому зможуть робити ювелірні операції та голлівудські носики. Ось це зубило, яке лише своїм виглядом наводить жах, відійде у минуле, як і багато чого у цих стінах.

Навпроти – великий ремонт майбутньої операційної.

Неврологічне відділення принаймні останні пів віку не бачило капітального ремонту. І ось практично за рік палати зовсім не впізнати.

В лікарняних коридорах, як не дивно, пахне фарбою. Останнього разу 33-й був тут до ремонту. На правду, лікарню не впізнати. Для пацієнтів створені всі необхідні умови. Насамкінець нашої медичної екскурсії медики просять у влади дещо докупити, а та ж, у свою чергу, обіцяє це зробити. Камери фіксують.