Договори з сімейними лікарями, нові амбулаторії та перші проблеми в медичній реформі

633
0

Знову про охорону здоров’я. Нагадаємо, з 2 квітня громадяни почали підписувати договори з сімейними лікарями. Так, їхня зарплатня залежатиме від кількості пацієнтів, і сама вона також збільшиться. Якщо сьогодні на одну людину мають в середньому по 260 гривень, з липня ця сума зросте до 370.

Важливим пунктом медичної реформи є створення амбулаторій сімейної медицини, роль яких – полегшити життя громадян та й самих лікарів під час отримання та надання медичних послуг. У Хмельницькому уже працюють 22 амбулаторії, остання з яких з‘явилася на Зарічанській. За словами Валерія Цезаровича, в області таких уже 154, проте 16 потребують нагального ремонту, і ще 9 нових мають відкрити протягом року: до прикладу, в селах Волочиського, Ярмолинецького, Білогірського районів. На це із обласної казни уже виділили 170 мільйонів гривень. Однак, з’являється проблема: згідно реформи, кошти передбачені лише на закупку медичного обладнання, автомобілів швидкої допомоги, та не на капітальний ремонт, який, за словами голів ОТГ, першочергово потрібний.

Розглянемо дію реформи на прикладі Наркевицької ОТГ. Її голова каже, наразі на 6 з половиною тисяч населення всього один сімейний лікар. Наразі, він проходить курси підвищення кваліфікації і тільки по їх закінченню в Наркецькій тергромаді люди зможуть почати підписувати договори. Також, згідно зі змінами  в галузі здоров’я, усе повинно бути комп’ютеризовано. Але хто ж буде допомагати людям похилого віку користуватися онлайн-послугами?

Наразі, в області договори підписали уже 6 тисяч осіб. Підкреслимо, ви можете обрати свого сімейного лікаря у будь-якому зручному для вас мікрорайоні міста.