Меланома-STOP: як хмельничани родимки на онкологічну безпеку перевіряли

1410
0

Родимка, або як її ще називають медики, лунина – доброякісне утворення у вигляді пігментної плями на шкірі. Багато з них у людини  ледь не з народження, а з часом можуть з’являтися і нові. Проте, на жаль, така «родзинка образу» може перерости у злоякісну меланому, яка може викликати або бути проявом онкологічного захворювання. Аби нагадати людям, що різні нарости можуть нести загрозу життю, у світі відзначають День боротьби з меланомою.

Черга до лікаря вишикувалась чимала. Хтось проходив повз, хтось почув, комусь підказали родичі, а дехто наважився сам. Зізнаються, перед кабінетом нервують, та і якби не акція, хтозна,чи дійшли б до лікаря узагалі.

У кабінеті №1 приймає лікар-онколог з 4-ї поліклініки, Вадим Бойко. Розповідає про правило для визначення небезпеки : «АКОРД». А – асиметрія – родимка має бути правильної форми. К – край, він має бути рівним та гладким. О – окрас. Темніша чи світліша родимка – ролі не грає, але якщо забарвлення змінюється чи стає нерівномірним – це привід замислитись. Р – розмір. Родимка не має бути більше 6 мм. в діаметрі. Завеликі уже можуть нести загрозу. І, Д – динаміка. Якщо вона починає змінюватись – це вже перші дзвіночки.

У кабінеті цифровий дерматоскоп, за допомогою якого можна побачити маленьку крапочку зблизька. Процедура називається скрінінговим дослідженням. Зазначають, вчасно діагностувати перехід родимки в меланому – запорука уникнення ускладнень.

Тож, знову і знову нагадуємо – не бійтеся звертатися до лікарів за першого тривожного сигналу та регулярно проходьте обстеження. Адже здоров’я і життя у Вас одне.