Чи будуть дві тисячі мешканців гуртожитків ХНУ у безпеці під час пожежі?

683
0

7 факультетів, 40 напрямів підготовки та майже 60 років роботи: Хмельницький національний університет – найбільший на Поділлі вищий навчальний заклад. Понад 10 тисяч студентів здобувають тут знання. Звісно, багато з них – немісцеві, і під час навчання змушені жити в гуртожитках. Ми завітали до одного з 5-ти наявних, аби перевірити, чи забезпечені ці «тимчасові домівки» належними засобами протипожежної безпеки.

Нагадаємо, згідно норм пожежні щитки можуть бути зачинені, проте за умови, що ключ – поруч, схований в скляній коробці.

Йдемо далі. На кожному поверсі є кнопки сигналізації: за НС будь-хто зможе розбити скло і повідомити про небезпеку мешканців. На вахті встановлена система сповіщення, на якій в разі пожежі буде видно місце займання.

Інструктажі – справа звична й обов’язкова. З 5 по 12 квітня в усіх гуртожитках ХНУ проводилися навчальні евакуації. Проживаючі покидали будівлю через аварійні виходи, які, як виявилося під час нашого візиту, у не тренувальні  дні постійно зачинені.

Пригадаємо, нещодавно, 29 березня, сталася пожежа в одному з гуртожитків торгово-економічного коледжу: тоді студентів довелося евакуювати через вікна, бо додаткові виходи були зачинені.