Мешканці об’єднаних тергромад розповіли, що вдалося досягти за час дії реформи

589
0

Шлях до успіху стежками децентралізації. Хмельниччина маленькими, але впевненими кроками йшла до перебудови місцевого самоврядування. Реформа, яка спершу викликала у людей недовіру, наразі підняла нашу область на перше місце у всеукраїнському рейтингу.

Чи змінює децентралізація життя селян? Ми завітали до Летичівської та Меджибізької територіальних громад, щоб не лише почути,а й побачити зміни, які відчули люди. Тож чи на краще вони?

Об’єднались заради майбутнього дітей. Саме розвиткові підростаючого покоління тут надали перевагу. Аби місцева освіта була якісною, йшла у ногу із сучасністю завдяки новим технологіям, до місцевої школи придбали мультимедійні дошки, які значно спрощують процес навчання.

Ще один приклад злагодженої команди у Летичеві – загальноосвітній заклад, який опікується розвитком близько тисячі дітлахів. За період реформи встигли зміцнити матеріально-технічну базу, зробити  ремонт у приміщенні, подбали й про якісне дитяче харчування.

Реформи, які дозволяють громаді самостійно спрямовувати фінансове русло. На Летичівщині  головний пріоритет – це діти. Вже протягом двох років тут справно облаштовують і дошкільні навчальні заклади.

В умовах децентралізації – 2 роки. Цю громаду в деяких питаннях можна назвати взірцем, однак є й недопрацювання. Та всьому свій час…

Реалізація стратегії розвитку своєї території на Хмельниччини відбувається наповну. Саме ці першопрохідці реформ стануть прикладом для тих, хто лише наважується на важливий крок децентралізації.