Мистецтво лікує: як творчий аукціон гостював на хмельницькому майдані

441
0

Всеукраїнська культурно-патріотична акція має великі плани – навідатися у кожен обласний центр країни. Стартувала вона ще 31 липня у місті Дніпро, завершиться ж 24-го серпня, у День незалежності, у місті Покровську Донецької області. А 9 серпня проект завітав й на головну площу міста Хмельницького.

Наріжним каменем заходу стала історія юної художниці з прифронтової зони – Лілії Дорошенко. Раніше дівчина займалася танцями, виступала у багатьох куточках України, однак війна на Сході змусила змінити рід діяльності та взяти до руки пензлика.

На жаль, самої Лілії на аукціоні не було. Та замість неї місцеву любов та прихильність отримали її картини, а також роботи хмельницьких митців. Зокрема, своїми здобутками радо поділилася з нами представниця художньої школи.

Мистецтво лікує. У рамках заходу проводився благодійний аукціон. Просто неба митці розпродували свої картини, а виручені кошти відправляли до скриньки на допомогу українським бійцям.

На акцію завітав і американський посол доброї волі. Алан Янг підтримує український народ і він обома руками за подібні дійства. Крім того, він дещо розповів нам і про армію Сполучених штатів.

Родзинкою заходу стала щаслива мапа України у пазлах, викладених на жовто-блакитному полотні.  У її створенні взяли участь близько 10 000 дітей та дорослих.

Містяни залишились сповнені позитивними емоціями. Вважають, такі проекти не лише підтримують бійців АТО, але й об’єднують народ на мирних територіях.

Атмосфера творчості на таких заходах допомагає об’єднати український народ заради єдиної, простої і водночас глобальної, мети – миру. Тож, сподіваємося, що війна скоро мине, і на Сході знову розкинеться блакитне небо.