Хмельницький побореться за звання «Молодіжної столиці»: які реальні шанси?

412
0

Любити рідне місто так, як люблять його вони. Владислав Гребенюк розповідає, був час, коли переїхав до Києва і мав доволі високооплачувану роботу. З зарплатні за місяць міг навіть придбати подорож до Європи. Проте, в один момент покинув усе і повернувся до рідного Хмельницького, аби спробувати його змінити. Тепер він уже офіційно директор комунальної установи «Молодіжний центр» із окладом 4200 грн, без доплат.

На реалізацію молодіжної політики з міського бюджету виділяється близько 5 млн. на рік. Проте, ні для кого не секрет, що відтік молоді чималий – хтось покидає провінцію, виїжджаючи закордон чи у більші міста, дехто шукає більш престижний ВИШ. Адже серед наших найвище у Всеукраїнському рейтингу здійнявся ХНУ, і те – на 45-й сходинці із двохсот.

І саме молодь для молоді таки щось робить. Цьогоріч досягли створення уже вищезгаданого Молодіжного центру, а на папері затвердили Молодіжний парк. Тож, зважаючи на це, вирішили поборотися за звання «Молодіжної столиці». Хоча, направду, статистики щодо того, скільки молоді все ж їде з міста в пошуках кращої долі, не існує – але ідею на озброєння, кажуть, візьмуть.

Заявку на конкурс ще не подали, проте обіцяють зробити це до 10 числа, як того вимагають умови. Оцінюватимуть претендентів за кількома критеріями. Перша – соціо-економічна, що означає, наскільки молодь може працевлаштуватися у місті та отримати, до прикладу, житло. Друга складова – політична, а саме на скільки молодь має можливість ухвалювати рішення у місцевому самоврядуванні. І останній чинник – це культурний напрямок, тобто кількість молодіжних платформ та просторів. Конкурентів, і при тому серйозних, – чимало.

Тож, на перемогу надто не сподіваються, але кажуть – ще поборемося. Врешті, якщо переможемо, проведемо у місті Всеукраїнський молодіжний форум та зможемо стати учасниками наступного етапу – «Європейська столиця України».