Театр одного актора та тисячі емоцій: хмельничан запрошують на «Кутівські історії»

409
0

Перший театральний сезон у монотеатрі «КУТ» стартував у 1993 році. Нині ж готуються до 26-го. На сцені уже виставлені декорації, тривають останні приготування. Адже буквально за добу перед глядачем знову оживе історія, яку розповість одна людина – незмінний керівник та актор, Народний артист України, Володимир Смотритель.

Митець із трепетом пригадує кожну постановку, кожну підготовку та кожну прем’єру. Перша, звісно, закарбувалась у пам’яті найглибше. Вистава «Прокляті роки» за творами репресованих поетів тоді шокувала глядача. Розповідає, навіть представники тамтешньої влади насторожилися від такої подачі і, напевне, тоді ще не до кінця зрозумівши, що вони відкрили.

Проте, час йшов, а творчість визнавали. Так, у 95-му став лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кубок Аркадія Чайкіна «Море сміху», у 98-му  – володар першої премії Всеукраїнського конкурсу гумору та сатири ім. Андрія Сови, 2002 р. – “Людина року” в номінації “Митець”, 2005 р. – володар гран-прі Всеукраїнського фестивалю “Віват актор”. Так, завдяки цим відзнакам та підтримці влади хмельницький «КУТ» нині представляє ледь не усе мономистецтво України, приймаючи фестиваль «Відлуння», що внесений до списку ЮНЕСКО. Тож, нова вистава «Смотритель ночі» (кутівські історії) повідає про закулісну сторону мистецтва.

Тож, 26 театральний сезон розпочнеться уже 14 вересня о 19:30 у незмінному місці.