Мітингувальники на автівках вимагали взяти на контроль Понінківську картонно-паперову фабрику

930
0

Це смт. Понінка Полонського району. А на кадрах – тамтешня річка Хомора. От уже як 3 роки поруч неї відновила свою діяльність Понінківська картонно-паперова фабрика. Проте, минулого року спеціалісти із Києва виявили жахаючу екологічну проблему. Десятки тонн шлаку підприємство без докорів сумління скидає у водойму, а сажа злітає у повітря, яким змушені дихати місцеві жителі.

Майже півсотні активістів зібралися на Майдані Незалежності у Хмельницькому.

Раніше вони, здебільшого, фігурували у мітингах за розмитнення. Тепер же так звані «євробляхи» переключили увагу на справи більш нагальні. Кажуть, самі мешканці Понінки постукали у їхні двері, чи то у «лобувуху». Тож тепер діють від їх імені.

Хочуть достукатися до влади, аби хоч якось вплинути на забруднювача. Серед них також мешканці Кам’янця-Подільського, Чернівців, Тернополя, Вінниці та Києва. Адже це забруднення довкілля поширюється не на одну область.

Автомобілі вишикувались під пам’ятником «Віра.Надія.Любов». Але  не встигли ще активісти розкласти гучномовець, як із білого будинку до них прямує губернатор. Вадим Лозовий вітається з протестувальниками та закликає до конструктивного діалогу. Каже: уже запланував виїзд до Понінки, буквально днями, 21 числа. І хоча розуміє, що скидів на той час уже не буде, але й очисних споруд за кілька днів не «начаклують».

Зі звітів, зазначає, бачив, як позитивні рішення, так і негативні. А от хто-хто мав би бути «в курсі», то це керівник екологічної інспекції, який уже як 9-й рік при посаді.

Нині в суді перебуває провадження щодо скасування дозволу на спеціальне водокористування. Це означатиме закриття, проте таке рішення не є першометою. Штрафи  та завдані збитки, що їх приписують фабриці, сплачуються вчасно. Проте, за кілька років сума – лише 25 тис. грн.

Не зважаючи на розмову та діалог, активісти під стінами адміністрації залишилися ще на кілька годин, аби їх таки побачили та почули усі. Ніхто не хоче закривати підприємство – лише стимулювати модернізацію. Інакше, обіцяють, будуть діяти більш радикально.